Muzeum Sopotu zaprasza 2 marca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy “Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Rekonstrukcja sypialni z początku XX w.”

Ekspozycja jest pierwszą w historii muzeum próbą odtworzenia wnętrz pokoi sypialnianych willi mieszczańskiej z początku XX w. Dotychczas w willi Ernsta Augusta Claaszena – siedzibie Muzeum Sopotu goście mogli oglądać przywrócone i znajdujące się na parterze pokoje reprezentacyjne: jadalnię, werandę, salon i buduar. Pomieszczenia na piętrze, dawne sypialnie, obecnie wykorzystywane są na wystawy czasowe. Nowa ekspozycja odtworzy na ponad miesiąc oryginalny wygląd tych pomieszczeń z początku XX w. Przywrócone zostaną wszystkie cztery sypialnie: małżeńska, najstarszego syna, Arthura i córek, Theodory i Ruth Asty. Choć w zbiorach Muzeum Sopotu znajdują się bezcenne zdjęcia pokazujące wystrój willi Claaszenów to tylko jedna z sypialni widnieje na fotografiach. Reszta pomieszczeń zostanie przywrócona w oparciu o archiwalia przedstawiające wnętrza z epoki.
Na wystawie wykorzystano eksponaty ze zbiorów Muzeum Sopotu, Muzeum Okręgowego w Koninie, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy oraz ze zbiorów prywatnych Andrzeja Sasa-Jaworskiego.

Wystawa czynna do 15 kwietnia, od wtorku do soboty w godz. 10.00 – 16.00, niedziela 10.00 – 17.00 wstęp wolny!