Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów do Muzeum Sopotu! W programie moc atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych, jak i nieco starszych odbiorcach. Zapewniamy, że tej nocy nikt się nie będzie nudzić!

Goście Muzeum Sopotu w Noc Muzeów przeniosą się w lata 30. XX wieku. W podróż do przedwojennego kurortu zabierze nas wystawa „Cisza przed burzą. Lato 1939 roku w Sopocie”, poświęcona sytuacji w Sopocie w ostatnim sezonie letnim przed wybuchem II wojny światowej. Wernisaż rozpocznie się o godz. 19.00.

Będzie to okazja do obejrzenia wyjątkowych archiwaliów z lat 30., wśród których nie zabraknie zdjęć lotniczych ukazujących panoramę Sopotu, plażowiczów, molo, plakatów i okładek broszur z tego okresu, czy korespondencji z 1939 r. W klimat dawnego kurortu wprowadzać będą także fragmenty filmów kinowych, kroniki oraz muzyka z lat 30. a także prezentowana moda plażowa, sportowa i wieczorowa.

Program:

godz. 19.00 – wernisaż wystawy „Cisza przed burzą. Lato 1939 roku w Sopocie”;

godz. 19.00-22.30 – konkurs z nagrodami, w którym mogą wziąć udział dzieci i dorośli. Ukryte w karcie zadań hasła odkryją tajemnice muzeum i pozwolą lepiej przyjrzeć się prezentowanej wystawie;

–  godz. 20.00 – pokaz mody z lat 30. w wykonaniu grupy „Bluszcz”;

godz. 19.30-21.00 – „Stroję się” – warsztaty mody dla najmłodszych;

godz. 21.00-23.30 – kącik artystyczny dla dzieci. W specjalnie przygotowanej pracowni, dostępne będą materiały plastyczne, które wykorzystać będzie można to stworzenia wybranego elementu stroju;

godz. 21.00-22.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Cisza przed burzą. Lato 1939 roku w Sopocie”;

godz. 23.00 – losowanie zwycięzców konkursu;

godz. 00.00 – zakończenie Nocy Muzeów.

Zapraszamy!