LEKCJE MUZEALNE

Poznaj historię Sopotu i Pomorza w Muzeum Sopotu!

Zapraszamy na zajęcia edukacyjne i wykłady dotyczące dziejów, a także sztuki i kultury materialnej miasta i całego regionu. W zajęciach uczestniczyć mogą dzieci, młodzież szkolna oraz dorośli. Jesteśmy otwarci na potrzeby nauczycieli i w przypadku zainteresowania przygotujemy lekcję na zamówienie.

Zachęcamy do uczestnictwa zarówno w całym bloku, jak i w pojedynczych zajęciach.

Istnieje także możliwość skorzystania z oprowadzania kuratorskiego po wystawach.

Zajęcia mogą być połączone z warsztatami plastycznymi.

Gdzie i kiedy odbywają się lekcje?

Zajęcia odbywają się w Muzeum Sopotu. Nasz adres to: ul. ks. Józefa Poniatowskiego 8, 81-724 Sopot. W ramach Mobilnego Muzeum po wcześniejszym umówieniu możemy poprowadzić warsztaty lub lekcje w Państwa placówkach.

Lekcje w muzeum prowadzone są we wtorki, środy i piątki w godz. 11.00–15.00.

Czas trwania lekcji zazwyczaj waha się od 45 min do 1,5 h.

Koszt lekcji muzealnej wynosi 5 zł.

Jak zamówić lekcję?

Terminy zajęć prosimy ustalać od wtorku do piątku w godz. 10.00–15.00 pod numerem telefonu 58 551 22 66.

Zgłoszenia można również wysyłać pod adresem: iwona.zajac@muzeumsopotu.pl.