OFERTA DLA RODZIN Z DZIEĆMI

Zachęcamy rodziców z dziećmi do udziału w wydarzeniach edukacyjnych organizowanych przez Muzeum Sopotu. Zajęcia i warsztaty plastyczne odbywają się – w zależności od pory roku – w salach muzealnych oraz malowniczym ogrodzie.

Co roku Muzeum organizuje atrakcyjne zajęcia dla dzieci w okresie ferii zimowych i wakacji. Tradycją są już ogrodowe festyny przygotowywane w czasie majówki oraz z okazji Dnia Dziecka. Dużym zainteresowaniem cieszą się także – odbywające się w okresie Bożego Narodzenia – spotkania połączone z dekorowaniem muzealnej choinki.

Zapraszamy również do śledzenia oferty warsztatów dla dzieci. Aktywności dla najmłodszych towarzyszą każdemu większemu wydarzeniu w Muzeum.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres iwona.zajac@muzeumsopotu.pl lub pod numerem telefonu 58 551 22 66. Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do piątku w godz. 10.00-15.00.

Udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi:

W Muzeum Sopotu znajduje się winda oraz dostępny jest przewijak dla maluchów.

Aktualna oferta:

Lato w Muzeum

Tradycyjnie zapraszamy całe rodziny do udziału w specjalnie przygotowanych z okazji wakacji spotkaniach i warsztatach. Na najmłodszych i nieco starszych czekają fascynujące historie, podróże w dalekie krainy, odkrywanie tajemnic ukrytych we wnętrzach naszej willi, a także wspaniała zabawa w zaczarowanym ogrodzie muzeum oraz tworzenie dział sztuki w nietypowy sposób. Zajęcia prowadzi Iwona Zając.

07.07, godz.12.00 „Widoki z dalekich krain”

Ernst August Claaszen kolekcjonował w swoim domu stare meble i ceramikę. Szczególnie dumny był z kolekcji fajansu pochodzącego z miasta Delft w Holandii. Fajans ten był ozdabiany  niebieskimi dekoracjami malowanymi ręcznie na białym tle. Przyjrzymy się z bliska widokom z dalekich krain, wiatrakom, smokom, ptakom i zwierzętom. Na ich podstawie stworzymy własny obraz dalekiej krainy.

21.07.19, godz. 12.00 – „Zaczarowany ogród”

Muzeum Sopotu znajduje się w pięknym ogrodzie. Dlatego gdy pogoda na to pozwala staramy się żeby warsztaty odbywały się na dworze. Poznając zaczarowany ogród wokół pięknej willi zaprzyjaźnimy się ze światem przyrody. Szablony z przygotowanymi motywami cisu, geranium, rododendronu, liliowca i magnolii pomogą nam poznać rośliny, które w nim rosną. A same szablony odbijemy na materiałowych torbach i je pokolorujemy.

04.08.19, godz. 12.00 – „Drzwi z motywem”

W willi Claaszenów każde drzwi są inne. W tych nietypowych płaskorzeźbach wykonanych na specjalne zamówienie odnaleźć można przedstawienia twarzy, ornamenty roślinne  i zwierzęce. Czy uda nam się znaleźć drzwi ozdobione motywem ula i pszczół? Zaprojektujemy swoje zdobienia elementów drewnianych.

11.08.19, godz. 12.00 – „Błotnisty obraz”

Lato sprzyja do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przyjrzymy się jaka gleba znajduje się w naszym ogrodzie. Zastanowimy się czy ma zawsze ten sam kolor? Specjalnie przygotowanymi próbkami namalujemy błotnisty obraz, a ziemia stanie się naszą farbą.

Zapraszamy do Muzeum Sopotu na cykliczne rodzinne warsztaty twórcze z baśnią pod nazwą „Bajarka opowiada”. Niedzielne spotkania z baśnią i twórczym rękodziełem poprowadzi pani Agata Półtorak ilustracje i rękodzieło! Start o godz. 12.00.

Baśnie pobudzają wyobraźnię dzieci, zapoznają z kulturą i dawnymi zwyczajami różnych narodów. Wspomagają rozwój dziecka wpływając na jego tożsamość i integrację psychiczną. Umożliwiają przeżywanie różnych stanów emocjonalnych w sposób kontrolowany i bezpieczny. Pomagają przezwyciężać lęki, niosą nadzieję, koją i wyciszają. Baśń, jako utwór dawny niesie ze sobą ponadczasowe wartości i mądrość pokoleń, którą warto chronić i ocalić od zapomnienia.

Baśnie w autorskiej interpretacji opowiada Agata Półtorak  autorka książek dla dzieci, ilustratorka i bajarka.

Program:
14.07 – baśń japońska “Najpiękniejszy wachlarz” w konwencji teatru kamishibai. W części plastycznej wykonamy ozdobne wachlarze z papieru i patyczków.

15.09. – baśń arabska “Aisha i wąż” w konwencji teatru kamishibai. W części plastycznej wykonamy miękkie węże – maskotki do przytulania.

13.10 – baśń bułgarska “Maryjka i jej brat jeleń” w technice żywego słowa. Wykonamy oryginalne dekoracje ścienne- głowy jeleni z kartonu zdobione techniką decoupage.

17.11- baśń kazachska “Kupiony sen” w teatrze cieni. W części twórczej wykonamy łapacze snów z naturalnych tworzyw.

15.12 – baśń norweska “Bjorn i niedźwiedź” w w konwencji teatru kamishibai. W części plastycznej wykonamy niedźwiedzie polarne na tle zorzy w technice suchych pasteli.

Wstęp wolny.