Jesteś tutaj:--Ostatni moment na odwiedzenie wystawy „Z dziejów sopockiej wspólnoty ewangelickiej”

Szanowni Państwo, to już ostatni moment na odwiedzenie wystawy „Z dziejów sopockiej wspólnoty ewangelickiej”. Ekspozycja prezentuje przebieg ruchu reformackiego z XVI w. w Europie i Polsce, szczególnie skupiając się na losach lokalnej społeczności ewangelików. Obok tekstów poświęconych świątyniom oraz innym miejscom związanym z funkcjonowaniem protestantów w kurorcie prezentujemy sylwetki wybranych postaci z czasów przedwojennych – między innymi Johannesa Kollatha, Hermanna Benzlera, ks. Otto Bowiena oraz z okresu po 1945 roku – dr Jadwigi Titz-Kosko i ks. seniora Edwarda Dietza, niezwykle zasłużonych dla rozwoju i charakteru Sopotu.
Ekspozycja powstała we współpracy z Parafią Ewangelicko – Augsburską Gdańsk-Gdynia-Sopot w ramach obchodów 500-lecia Reformacji.
Wystawa czynna do 24 września w godz. 10.00 – 18.00. W niedzielę wstęp wolny, zapraszamy.

W dniach 25 września – 7 października Muzeum będzie nieczynne z powodu zmiany ekspozycji.

W niedzielę 8 października o godz.18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Wystawa czynna do 1 grudnia 2017 r., od wtorku do niedzieli w godz.10.00 – 16.00, w niedzielę wstęp wolny.

Przez | 2017-09-24T07:48:40+00:00 Wrzesień 24, 2017|Kategorie: Wiadomości|0 Komentarzy