Jesteś tutaj:--Zapraszamy na kolejny wykład historyczny pt.: „Tolerowany- szykanowany – uhonorowany? Powojenne losy Eugeniusza Kwiatkowskiego”

Zapraszamy na kolejny wykład historyczny pt.: „Tolerowany- szykanowany – uhonorowany? Powojenne losy Eugeniusza Kwiatkowskiego”. We wtorek 27 listopada o godz. 17.30.
Eugeniusz Kwiatkowski (1888-1974). Wicepremier i minister w kilku przedwojennych polskich rządach. Po dziś dzień jego nazwisko jest symbolem nowoczesnego patriotyzmu, dążeń do budowy silnego przemysłu i gospodarki morskiej, a zwłaszcza portu i miasta Gdyni. W 1945 r., po latach wojennej emigracji był bohaterem jednego z najgłośniejszych powrotów do polskiej polityki. Ku zaskoczeniu opinii publicznej przyjął wówczas funkcję Delegata Rządu do Spraw Wybrzeża. Jego domem stał się na kilka lat Sopot, a konkretnie obecna siedziba Muzeum Sopotu. Jak
układała się współpraca Kwiatkowskiego z komunistycznymi notablami? W jaki sposób udało się szybko podnieść polskie porty z ruin? Dlaczego były wicepremier stał się obiektem nagonki i do czego pod koniec życia służyła mu jego dawna ministerialna teczka? Na te i inne pytania odpowie dr. Łukasz Jasiński z Muzeum Miasta Gdyni.

Fotografia ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni.

Przez |2018-11-23T11:21:37+00:00Listopad 23, 2018|Kategorie: Wiadomości|0 Komentarzy