Ładowanie Wydarzenia
Zapraszamy na Sopocką Majówkę 2022!
Przed nami wiele ciekawych wydarzeń
– Koncerty
Warsztaty kotylionowe i animacje dla najmłodszych
– Pokaz mody
 – Rodzinne piknikowanie na trawie
 – Gry terenowe
 Wystawy sztuki, spotkania z artystami i oprowadzania kuratorskie
Pierwsze wydarzenia już 30 kwietnia
A oto szczegółowy program wydarzeń w Muzeum Sopotu:
30 kwietnia
 – 10.00 „ Architektura kurortowa” – rodzinny spacer historyczny/zbiórka pod Muzeum Sopotu /ul. Poniatowskiego 8
 – 11.00 – 12.00 – „Sopot na walizkach” – pokaz mody z lat 60 i 70. XX w. w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej Bluszcz / Muszla Koncertowa na Skwerze Kuracyjnym
1 maja
12.00 – Powrót do historii Sopotplastu – pokaz filmu pt. „Spacer po Sopocie” i spotkanie z Teresą Szarek/Muzeum Sopotu .
1 Maja to międzynarodowe święto pracy. W ramach jego obchodów zapraszamy na prezentację filmu pt. „Spacer po Sopocie” i spotkanie z Teresą Szarek byłą dyrektor ds. ekonomiczno-pracowniczych w Sopotplaście w latach 1966-1990.
–  14.00 – Oprowadzenie kuratorskie po wystawie „SopotPlast”/ Muzeum Sopotu/Poniatowskiego 8
Torby podróżne i plażowe, damskie torebki, plastikowe kapturki chroniące Paniom włosy przed wilgocią nadmorskiego klimatu; siateczki z postaciami z kreskówek i wizerunkami świętego Mikołaja, które jeszcze wiele osób pamięta ze swojego dzieciństwa i młodości, a ponadto, archiwalne zdjęcia, dokumenty oraz wspomnienia dawnych pracowników Sopockich Zakładów Wyrobów Galanteryjnych „Sopotplast”. Te wyjątkowego eksponaty można podziwiać zwiedzając wystawę czasową Muzeum Sopotu – „Sopot na walizkach – historia Sopockich Zakładów Wyrobów Galanteryjnych „Sopotplast”.
2 maja
–  11.00-12.00 – podchody dla rodzin w muzealnym ogrodzie / Muzeum Sopotu/Poniatowskiego 8
Co kryją tajemnicze znaki ukryte w muzealnym ogrodzie? Weź udział w pasjonującej zabawie, rozwiąż rebusy oraz przygotowane łamigłówki , a przy okazji dowiedz się wielu ciekawostek o aktualnej wystawie czasowej prezentowanej w Muzeum Sopotu.
–  11.00 – Spacer historyczny śladami „Sopotplastu”/ zbiórka na Placu Przyjaciół Sopotu przy fontannie
12.10 – „Oto printy!” – plastyczne warsztaty rodzinne / ogród Muzeum Sopotu/Poniatowskiego 8
Warsztat z printami z Sopotplastu. W szarej rzeczywistości PRL-u projekty torebek w Sopotplaście wyróżniały się kolorem i odważnymi deseniami. Spróbujemy odtworzyć ten radosny, kolorowy sopocki popart.
13.00 – Koncert jazzowy w muzealnym ogrodzie/ Muzeum Sopotu/ Poniatowskiego 8
Przed gośćmi Muzeum Sopotu wystąpi Patrycja Zieniewicz – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracowała z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną m.in. w projekcie ABBA. W 2018 r. po raz pierwszy wykonała swój autorski projekt “List do Czarnego Anioła” z repertuaru Ewy Demarczyk. W 2020 r. ukazała się jej debiutancka płyta z tym materiałem.
3 maja
11.00 – „Kokarda Narodowa” – warsztaty rodzinne / Muzeum Sopotu, ul. Poniatowskiego 8
W dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja obchodzimy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji podczas warsztatów przygotujemy Kokardę Narodową. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł dumnie nosić biało-czerwony symbol ważnego święta państwowego.
Zapraszamy!

Zapraszamy do podzielenia się tą historią!