Ładowanie Wydarzenia

Piątek 8 czerwca o godz. 17.30 – Andrzej Rzepkowski “Zarys historii kart do gry”, wykład towarzyszący wystawie “Kasyno w Sopocie (1919 –
1944).

Prelegent, tak pisze o sobie i swojej pasji:
Z wykształcenia jestem nauczycielem i inżynierem budownictwa, a z zawodu budowlańcem i hotelarzem. Z zamiłowania prawie od urodzenia pasjonatem gier karcianych a od ponad 40 lat kolekcjonerem kart do gry. Oprócz kart zbieram wszystkie przedmioty związane graficznie lub tematycznie z kartami, jak plakaty teatralne, operowe i kinowe, pocztówki, obrazy,  grafiki, szkatułki, praski, ekslibrisy, etykiety, znaczki pocztowe,  kufle, zapalniczki, popielniczki, serwisy, itd., itd., czyli jednym słowem wszystko. Obecnie mój zbiór jest największą i najróżnorodniejszą kolekcją kart do gry i karcianów. Od 2001 roku należę do International Playing Card Society z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Jestem także współzałożycielem Klubu Kolekcjonerów Kart do Gry i Jokerów, który powstał kilkanaście lat temu w Łodzi. Interesuje mnie historia kart do gry, karciana grafika i wykorzystywanie symboliki karcianej w różnych dziedzinach sztuki i wzornictwie użytkowym.
W 2013 miała miejsce duża wystawa eksponatów z mojego zbioru w Muzeum Plakatu w Wilanowie, a obecnie (do 17 czerwca) otwarta jest wystawa części moich zbiorów w Zamku Królewskim w Warszawie.

Zapraszamy do podzielenia się tą historią!