Zapraszamy, we wtorek 22.11 o godz. 17.00, na wykład Anny Syski – “Socmodernizm i co dalej?”.
Dziedzictwo architektury PRL-u może być kłopotliwe. Dla jednych jest balastem, przeszkadzającym w nowoczesnych inwestycjach, inni uważają je za unikalny spadek po minionej epoce. Podczas wykładu przyjrzymy się argumentom obu stron tego sporu, spróbujemy przyjąć postawę mediatora i zastanowimy się nad przyszłością architektonicznej spuścizny 2. połowy XX wieku.
Anna Syska – historyczka i popularyzatorka architektury. Współautorka i redaktorka kilku książek, autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych. Wśród jej zainteresowań znajdują się przede wszystkim architektura XX wieku, budownictwo sportowe oraz architektura koncernu Bata. Miłośniczka żelbetu. Prowadzi popularny profil na Instagramie @to_tylko_architektura. Obecnie pracuje na stanowisku Miejskiego Konserwatora Zabytków w Tychach.
Fot. zbiory Muzeum Sopotu.