Ładowanie Wydarzenia

Bliżej historii LIVE z Magdaleną Kicińską – środa 15 kwietnia godz. 17.00. Prowadzenie Dagny Kurdwanowska – na live’a zapraszamy na naszą stronę na facebook’u Muzeum Sopotu

Czy autor jest odpowiedzialny za historie, które opowiadają mu jego bohaterowie? Czy ma prawo dopytywać o trudne wspomnienia i doświadczenia? Czy są pytania, których nie można zadać świadkom wojny i zagłady. O tym porozmawiamy z reporterką i redaktorką naczelną magazyny PISMO, Magdaleną Kicińską.

Magdalena Kicińska – reporterka, redaktorka naczelna „Pisma. Magazynu Opinii”, publikuje m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”. Absolwentka i wykładowczyni Polskiej Szkoły Reportażu. Laureatka Grand Press 2017 w kategorii wywiad. Nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej i Mediatorów 2016. Autorka książki „Pani Stefa” (Czarne, 2015), za którą otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy 2016 oraz Poznańską Nagrodę Literacką – Stypendium im. Stanisława Barańczaka 2016 dla młodego twórcy, nominowano ją także do Nagrody Gryfia i Nagrody Conrada. Współautorka (z Marcinem Dziedzicem) książki „Teraz ’43. Losy” (Wielka Litera, 2018). W 2018 roku ukazał się zbiór reportaży „Przecież ich nie zostawię” (wyd. Czarne), którego była współautorką i współredaktorką.
W lutym 2019 ukazały się „Środki transportu” (Wyd. Literackie), jej poetycki debiut.

Zapraszamy do podzielenia się tą historią!