Miasto Sopot, Muzeum Sopotu i Bałtycka Agencja Artystyczna BART zaprasza dzieci i rodziców w dniu 22.09.2019 r. do Opery Leśnej na Dzień Dźwięku!

Bohaterem Dnia Dźwięku będzie Musicon – niezwykły instrument edukacyjny kształcący wyobraźnię i kreatywność. Musicon rozwija u dzieci zdolności matematyczne, muzyczne, programistyczne i manualne czym znakomicie wpisuje się w ideę nauczania zintegrowanego.

Warsztaty dla dzieci z wykorzystaniem Musiconu poprowadzi Jakub Kozik, projektant i współtwórca instrumentu.

Musicon działa podobnie jak katarynka lub pozytywka, z tą różnicą, że tutaj Ty jesteś kompozytorem :) Wciskasz przyciski – programujesz melodię – komponujesz, liczysz, rozwijasz się manualnie – mówi Jakub Kozik.

Ponadto w programie warsztaty plastyczne, muzyczne zagadki, oprowadzanie po Operze Leśnej i słodki poczęstunek.

Dzień Dźwięku, 22.09.2019 r., godz. 12.00-16.00, Opera Leśna ul. Stanisława Moniuszki 12, Sopot. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronach: www.operalesna.pl, www.muzeumsopotu.pl