Serdecznie zapraszamy na wydarzenia organizowane w Muzeum Sopotu w ramach 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa!
17.09 godz. 12:00
spotkanie z kuratorem „Nasze wspólne dziedzictwo, czyli mniej znana historia Muzeum Sopotu” i oprowadzanie po wystawie stałej „Rekonstrukcja wnętrz mieszczańskich z początku XX wieku”.
Muzeum Sopotu założono z okazji setnej rocznicy uzyskania praw miejskich . W ramach adaptacji i prac konserwatorskich przeprowadzonych w latach 2001-2006 przywrócono pierwotny stan budynku oraz wzbogacono go o nowe funkcje związane z działalnością muzeum.
Reprezentacyjne pomieszczenie na parterze, odrestaurowane zostało na podstawie dokumentacji fotograficznej podarowanej w latach 2001-2003 przez córkę pierwszego właściciela willi Ruth Koch (z domu Claaszen). Podczas spotkania pokażemy Państwu zdjęcia z remontu willi.
18.09 godz. 12:00
„Na ryby, po muszle nad morze”, warsztaty rodzinne połączone ze zwiedzaniem wystawy czasowej.
Zapraszamy do udziału w warsztatach rodzinnych pt. „Na ryby, po muszle nad morze”. Wakacje już za nami, ale to nie znaczy, że nie możemy odpoczywać. Zabawa nad morzem nigdy się nie kończy. W ramach warsztatów zobaczymy wystawę pt. „Wczasy na wybrzeżu to najprzyjemniejszy wypoczynek” a po zwiedzaniu przygotujemy kompozycję łączącą różne techniki malarskie.
Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny!
W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
Iwona Zając
tel.58 551 22 66