Serdecznie zapraszamy na Ferie w Muzeum Sopotu!

Termin: 16-27 stycznia 2023

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do czwartku o godzinie 11:00, prowadzenie Aleksandra Pilutkiewicz

ZAPISY: Terminy i tematy zajęć dla grup prosimy ustalać w godz. 09:00–15:00 pod numerem

telefonu 58 551 22 66. Zgłoszenia można również wysyłać pod adresem: edukacja@muzeumsopotu.pl

Ferie zimowe w Muzeum Sopotu inspirowane wystawą „Brodwino. Najpiękniejsza dzielnica Sopotu.” oraz wystawą stałą. Skupimy się na wystroju wnętrz oraz przedmiotach codziennego użytku.

1. Wnętrze rodem z PRL-u

Zajęcia przeniosą Was do typowego mieszkania z czasów PRL-u. Poznacie klasyczny wystrój, najsłynniejsze projekty mebli oraz będziecie mieli możliwość zaprojektowania pokoju w stylu typowym dla lat 70.

1. Historia Brodwina

Warsztaty inspirowane wystawą czasową „Brodwino. Najpiękniejsza dzielnica Sopotu”. Dowiecie się jak powstawało sopockie osiedle oraz poznacie historie mieszkańców. Wspólnie zwiedzimy wystawę rozwiązując zagadki.

1. (Nie)zwykłe przedmioty

Muzeum Sopotu niedawno zakupiło parę nowych obiektów do zbiorów. Będziemy mieli okazję je obejrzeć i poznać ich historie. Jakich przedmiotów codziennego użytku używała rodzina Claaszenów oraz jak wyglądały i różniły się od tych teraźniejszych? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy na naszej wystawie stałej.