2024-04-19T00:00:00+02:00

Wielkimi krokami zbliża się wielkie święto literatury. Ósma edycja “Literackiego Sopotu” tym razem poświęcona będzie literaturze brytyjskiej. Festiwal odbędzie się w dniach 15-18 sierpnia 2019.

Literacki Sopot to inspirujące spotkania, ciekawe warsztaty oraz wciągające dyskusje. Festiwal to także wspólne czytanie literatury, projekcje filmów nią inspirowanych, targi książki, a także działania z pogranicza literatury i innych dziedzin sztuki.

Festiwal ma na celu nie tylko promocję literatury i czytelnictwa, ale przede wszystkim jest doskonałą okazją do spotkań z gośćmi, którzy dzielą się swoją niezwykłą wrażliwością i zmysłem obserwacji. Organizatorzy Festiwalu, dostarczając materiału do przemyśleń, stwarzają okazje, aby w miejscach nie zawsze konwencjonalnych zastanowić się nad sprawami ważnymi, o których w otaczającej nas rzeczywistości coraz częściej się zapomina.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących odbywających się w Muzeum Sopotu.

W programie:

15.08 – czwartek

• godz. 9.00-17.00 – pokój zagadek „Morderstwo odbędzie się w willi Claaszena”,
  • godz. 11.00 – warsztaty ilustratorskie. Warsztaty inspirowane zilustrowaną przez Rose Blake książką Historia obrazów dla dzieci, napisaną przez Davida Hockneya i Martina Gayforda. Książka zdobyła nagrodę Bologna Ragazzi 2019 w kategorii „Nowe horyzonty”.
  • godz. 14.00 – warsztaty z Księgarnią Ambelucja: Siwek złotogrzywek;

16.08 – piątek

• godz. 17.00 – spotkanie literackie Gdańscy i pruscy przodkowie J. R. R. Tolkiena,
  • godz. 11.00 – gra interaktywna Na ratunek Paddingtonowi,
  • godz. 14.00 – warsztaty z Księgarnią Ambelucja: Pingwin w opałach;

17.08 – sobota

• godz. 17.00 – spotkanie literackie Olga Wichnik Posełki Osiem pierwszych kobiet,
  • godz. 11.00 – gra interaktywna Na ratunek Paddingtonowi,
  • godz. 14.00 – warsztaty z Księgarnią Ambelucja: Zrób sobie chochlika;

18.08 – niedziela

• godz. 17.00 – spotkanie literackie Mewa na patyku,
  • godz. 9.00-17.00 – pokój zagadek „Morderstwo odbędzie się w willi Claaszena”,
  • godz. 11.00 – Limeryk vs. historia obrazkowa, czyli podstawy komiksu z Panem Learem,
  • godz. 14.00 – warsztaty z Księgarnią Ambelucja: Przez dziurkę od klucza.

Szczegółowy program festiwalu oraz informacje o zapisach na poszczególne wydarzenia znajdują się na stronie internetowej http://literackisopot.pl/

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Sopotu.