Ładowanie Wydarzenia
Już w ten weekend Noc Muzeów!
W Muzeum Sopotu przez cały czas trwania Nocy Muzeów będą czekały na Państwa liczne atrakcje. Zwiedzającym udostępniona będzie wystawa stała “Rekonstrukcja wnętrz z pocz. XX w.” oraz wystawa czasowa “Fotoplastikon. Wystawa fotografii z kolekcji J. Dehnela.”. W określonych godzinach będzie można wziąć udział w oprowadzaniach kuratorskich po obu wystawach. Zapraszamy również naszych najmłodszych gości na warsztaty plastyczne dot. willi, w której mieści się muzeum i jej mieszkańców.
19:30 – warsztaty dla dzieci “Willa Claaszenów – Teatrzyk cieni”.
21:00 – oprowadzanie po wystawie stałej „Rekonstrukcja wnętrz mieszczańskich z początku XX wieku” Muzeum Sopotu mieści się w zabytkowej willi wybudowanej przez gdańskiego kupca Ernsta Augusta Claaszena w 1904 roku. Budowniczy i pierwszy właściciel mieszkał tu ze swoją rodziną: żoną Marthą Steinmeyer, synem Arthurem oraz dwiema córkami: Theodorą i Ruth Astą. Podczas oprowadzania goście poznają historię rodzin Claaszen oraz Meltzner, dowiedzą się jakie były losy willi po II wojnie światowej oraz poznają działalność Muzeum Sopotu.
22:00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej “Fotoplastikon. Wystawa fotografii z kolekcji J. Dehnela.”. Na ekspozycji zaprezentowanych zostało ponad 40 zdjęć ze zbiorów Jacka Dehnela z jego tekstami inspirowanymi fotografiami.
23:00 – oprowadzanie po wystawie stałej „Rekonstrukcja wnętrz mieszczańskich z początku XX wieku” Muzeum Sopotu mieści się w zabytkowej willi wybudowanej przez gdańskiego kupca Ernsta Augusta Claaszena w 1904 roku. Budowniczy i pierwszy właściciel mieszkał tu ze swoją rodziną: żoną Marthą Steinmeyer, synem Arthurem oraz dwiema córkami: Theodorą i Ruth Astą. Podczas oprowadzania goście poznają historię rodzin Claaszen oraz Meltzner, dowiedzą się jakie były losy willi po II wojnie światowej oraz poznają działalność Muzeum Sopotu
Na wydarzenia nie obowiązują zapisy. Wstęp wolny.

Zapraszamy do podzielenia się tą historią!