Zapraszamy do Muzeum Sopotu na oprowadzania kuratorskie, które odbywać się będą w wakacyjne weekendy.

W każdy wakacyjny weekend – w sobotę lub niedzielę – pracownicy muzeum oprowadzać będą po jednej z naszych wystaw – czasowej lub stałej. Już 3.07. zapraszamy na godz. 14.00 na wspólne zwiedzanie wystawy “John Faltin. Fotograf Sopotu”.

Ekspozycja jest pierwszą wystawą monograficzną prezentującą dorobek fotografa działającego na przełomie XIX i XX w. Składa się z ponad 150 zdjęć ilustrujących przemianę jaka na przestrzeni blisko 20 lat zaszła w krajobrazie Sopotu, który z letniskowej miejscowości przekształcił się w bogate i wyjątkowo popularne miasto.
11.07 zapraszamy na oprowadzanie po wystawie stałej.

Muzeum Sopotu zostało powołane do życia w lutym 2001 r. Na siedzibę nowo powstałej placówki wybrano zabytkową, położoną w ogrodzie tuż przy sopockiej plaży eklektyczną willę. Wybudowano ją w latach 1903-1904 dla rodziny gdańskiego kupca i przedsiębiorcy Ernsta Augusta Claaszena (1853 – 1924). Architektem willi był Walter Schulz.

Muzeum Sopotu pozyskało w latach 2001 – 2002 od spadkobierczyni rodziny Claaszenów archiwalną dokumentację fotograficzną wnętrz willi. Na podstawie znakomitych zdjęć z lat 1904-1924 ukazujących kompletne wyposażenie jadalni z werandą, salonu, pokoju pani domu oraz sieni realizowany jest program rekonstrukcji reprezentacyjnych pomieszczeń willi Claaszena, jako stałej ekspozycji zabytkowych wnętrz historycznych.

Kolejne spotkania odbędą się 25.07, 14.08. – oprowadzanie po wystawie stałej, 17.07., 8.08., 28.08. – oprowadzanie po wystawie czasowej. Start: godz. 14.00.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl.