W Muzeum Sopotu 4 lipca br. o godzinie 15.00 odbędzie się pokaz filmu „Budowniczy mostów” w reżyserii Zofii Kunert poświęcony postaci Profesora. Projekcję poprzedzi spotkanie z autorką.

Film powstał jako niezależna produkcja w 2017 roku. Jego powstanie wsparły Fundacja Konrada Adenauera i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Ten półgodzinny dokument jest poświęcony zaangażowaniu Władysława Bartoszewskiego na rzecz pojednania polsko-niemieckiego. Szczególną wartość mają archiwalne fragmenty historycznego wystąpienia Profesora w Bundestagu z 1995 roku, gdzie przemawiał jako pierwszy Polak w historii. Władysława Bartoszewskiego wspominają m.in.: była konsul w Monachium Elżbieta Sobótka, prezydent Bronisław Komorowski, były student Profesora, poprzedni ambasador Niemiec w Polsce Manfred Hutterer, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku Basil Kerski.

ZAPISY NA PROJEKCJĘ – https://app.evenea.pl/event/841968-32/

Wydarzenie te towarzyszą uroczystości odsłonięcia pomnika Władysława Bartoszewskiego, która odbędzie się 5 lipca o godz. 19.00 przed Sopot Centrum przy ulicy Kościuszki 14 w Sopocie.

plakat – Anna Sincini