Zapraszamy na spotkanie ze Stevem Maslerem z Memphis Pink Palace Museum, które odbędzie się w Muzeum Sopotu 21 czerwca o godz. 17.00.

„Niepodobna wstąpić dwukrotnie do tej samej rzeki” – myśl tę można odnieść do wielkiej rzeki Mississippi i miasta Memphis, gdzie siły natury i kultury przeplatają się w wyjątkowy i dynamiczny sposób.

Dolina Rzeki Missisipi została wyrzeźbiona przez siły natury, napędzane wodami topniejących lodowców. Miasto Memphis, położone w centrum tej doliny, od tysięcy lat przyciąga mieszkańców Ameryki Północnej. Memphis było świadkiem przymusowego usuwania rdzennych ludów, było domem dla największego śródlądowego rynku niewolników w Ameryce Północnej, widziało boom gospodarczy, niszczycielską epidemię żółtej gorączki i przeżyło cykle wzrostu i rozpaczy. W obliczu uporczywej dyskryminacji rasowej, oszałamiającej biedy oraz przemocy na tle rasowym i etnicznym, Memphis przyciągało europejskich i azjatyckich imigrantów przez całą swoją historię, stając się skrzyżowaniem idei, które uczyniły z miasta centrum handlu i przedsiębiorczości, innowacji muzycznych oraz transportu krajowego i międzynarodowego.

Pomysły pochodzące z Memphis zmieniły świat. Memphis to żywe i tętniące życiem miasto.

Zapraszamy na prezentację.

22 czerwca o godz. 18.00 spotkanie odbędzie się także w Sopotece.

Wykłady odbywają się w ramach kolejnej już edycji Memphis in Poland Festival. Wydarzeniami towarzyszącymi są także koncerty, spotkania oraz część kulinarna.