Tradycyjnie, w okresie wakacyjnym, w ogrodzie Muzeum Sopotu odbywać się będą koncerty z cyklu „Swingujące 3-miasto”. Pierwszy koncert 27 czerwca o godz. 18.00. Prowadzanie: Marcin Jacobson. Zapraszamy!
27.06 – Kamil Piotrowicz – solo
04.07 – Adam Skorczewski Quintet: Adam Skorczewski (tp), Jakub Klemensiewicz (sax), Dominik Kisiel (key), Szymon Zalewski (db), Jakub Krzanowski (dr)
11.07 – Sławek Jaskułke Trio: Sławek Jaskułke (p), Filip Arasimowicz (db), Alan Kopołka (dr)
18.07 – Jakub Klimiuk Quartet: Jakub Klimiuk (g), Maja Babyszka (p), Paul Rutschka (bg), Mikołaj Stańko (dr)
25.07 – Dominik Kisiel Quartet: Dominik Kisiel (p), LiubouTsudzila (cl, bfl), Jakub Klemensiewicz (ts), Michał Bąk (db)
01.08 – Olko.m.trio: Aleksandra Mularczyk (p), Konrad Żołnierek (bg), Adam Golicki (dr)
08.08 – Jakub Żołubak Trio: Jakub Żołubak (g), Radosław Łukasiewicz (db), Jakub Kinsner (dr)
22.08 – Krzysztof Pawłocki Quartet: Krzysztof Pawłocki (g), Dominik Kisiel (p), Konrad Żołnierek (bg), Łukasz Łapiński (dr)
29.08 – Michał Sasinowski Quintet: Michał Sasinkowski (sax), Agata Ławicka (tp), Jan Jarecki (p), Adam Pachla (db), Nikodem Wojtkiewicz (dr)
05.09 – Omamy: Jakub Klemensiewicz (sax), Adam Skorczewski (tp), Szymon Burnos (p, key), Alan Kopołka (dr).
„Swingujące 3-miasto” to wydarzenie muzyczne, którego celem jest promowania twórczości młodych muzyków jazzowych działających na Wybrzeżu. Koncerty mają charakter kameralny i odbywają się w plenerze – zabytkowym ogrodzie Muzeum Sopotu. Od lat cieszą się dużym zainteresowaniem szerokiej publiczności. Wydarzenie nie jest biletowane, a wstęp jest bezpłatny.