Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po nowej wystawie czasowej! Obowiązują zapisy pod numerem tel. 58 551 22 66.
Wystawa „Trwałość i użyteczność. Sopockie realizacje Wilhelma Lippkego” to kolejna odsłona serii prezentującej architektów i budowniczych działających w Sopocie.
Wilhelm Lippke (1869-1933), pochodzący z Królewca budowniczy i niezwykle zręczny przedsiębiorca budowlany zrealizował lub współpracował przy budowach i przebudowach ponad 100 budynków na terenie Sopotu. Jego aktywność zawodowa przypadała na lata 1896 – 1912, czyli okres największego boomu architektonicznego w kurorcie.
Lippke projektował zarówno skromne domy letniskowe, wille, kamienice, jak i domy towarowe oraz reprezentacyjne hotele. Jego firma budowlana realizowała również projekty innych architektów. Jego dzieła, niezależnie od swojego poziomu są nierozerwalną częścią Sopotu.