Zapraszamy we wtorek 20 września o godzinie 17:00 na wykład dra. hab. Jacka Kulbaka pt. „Meandry życia Marii Grzegorzewskiej”, który przybliży postać wybitnej pedagog i działaczki społecznej, twórczyni pedagogiki specjalnej w Polsce. Zwolenniczki łączenia tradycji z nowoczesnymi metodami wychowawczymi. Podczas wykładu omówione zostaną najważniejsze fakty z życia Marii Grzegorzewskiej w tym życiorys, działalność naukowa, społeczna oraz organizacyjna.

Spotkanie odbędzie się online na fb Muzeum Sopotu.
Jacek Kulbaka — dr hab. nauk społecznych w zakresie pedagogiki, mgr historii (absolwent UMCS w
Lublinie — Instytut Historii), nauczyciel gimnazjalny i licealny w latach 1998-2019.
Kustosz Muzeum Marii Grzegorzewskiej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im Marii Grzegorzewskiej oraz Kierownik Katedry Historii Wychowania.
Zainteresowania naukowe: historia wychowania, historia kształcenia specjalnego historia regionalna Lubelszczyzny.