Ferie w Muzeum Sopotu – warsztaty prowadzi Iwona Zając

Uczestnicy: dzieci w wieku 3–6 lat

30 stycznia i 6 lutego, godz. 10.00–12.00

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

150-lecie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”

Co łączy piramidę żywienia, piramidę gimnastyczną i piramidę egipską? Zastanowimy się nad tym, co to jest zdrowe ciało. Namalujemy własną piramidę zdrowego ducha i zaprojektujemy medale za odwagę bycia zdrowym.

31 stycznia i 7 lutego, godz. 10.00–12.00

„Czy dom czasem tęskni?” – warsztaty w technice szablonu

Czy dom może zamienić się w muzeum? Czy dom powinien mieć adres? Czy dom bez domowników czuje się samotny? Zaprojektujemy pocztówkę z wnętrzem Muzeum Sopotu i wyślemy ją pod adresem domu-muzeum.

Muzeum Sopotu powstało w lutym 2001 roku w zabytkowej willi, położonej w ogrodzie tuż przy sopockiej plaży. Wybudowano ją w latach 1903–1904 dla rodziny gdańskiego kupca i przedsiębiorcy Ernsta Augusta Claaszena (1853–1924).

1 lutego i 8 lutego, godz. 13.00–15.00

„O szacie, co zdobi człowieka” – warsztaty w technice szablonu

Jak ubierali się domownicy willi gdańskiego kupca i przedsiębiorcy Ernsta Augusta Claaszena? Obejrzymy strój pokazany na wystawie stałej. Przyjrzymy się detalom i kształtom. Jaką pełniły funkcję? Stworzymy strój dla dzisiejszego domownika z elementami stroju z dawnych lat.

Wstęp wolny.