EDUKACJA POPRZEZ SZTUKĘ

Autorski projekt „Edukacja poprzez sztukę” powstał 15 lat temu, mając na celu uwrażliwienie młodego widza na Sztuki Piękne.

W ramach tego projektu powstał interdyscyplinarny Teatr Tralalina, który realizuje spektakle muzyczno-teatralne dla dzieci i młodzieży w wieku od 3-12 lat.

Teatr tworzą Laura Haras – aktorka i śpiewaczka oraz Halina Cichoń-Haras –  pianistka. 

Nasze spektakle posiadają żywą, literacką narrację, a ich warstwę muzyczną stanowią najbardziej znane utwory ze światowego repertuaru muzyki poważnej, kompozycje własne, oraz utwory z repertuaru dziecięcego wykonywane „na żywona fortepianie.

Podczas przedstawień łączymy słowo mówione, muzykę, taniec i śpiew, gdzie podczas interesującej akcji scenicznej w bogatej scenerii przewijają się postacie z różnych bajek i epok, które uczą i bawią dzieci.

Śpiew, jest obok ilustracji fortepianowych najważniejszym elementem warstwy muzycznej przedstawień, podczas których dzieci mają okazję obcować z różnymi stylami i technikami wokalnymi bazującymi na włoskim bel canto.

„Nasze spektakle są interaktywne, ponieważ ważne jest dla nas aby widz nie był tylko ich biernym odbiorcą, ale biorąc w nich czynny udział, przyczyniał się do ich współtworzenia”

Kontakt:
Laura Haras, tel. 608597365, e-mail edukacjapoprzezsztuke@gmail.com

 

Więcej informacji na  www.edukacjapoprzezsztuke.pl

Cennik:
grupy zorganizowane: 50 zł lekcja kulturalna + 3 zł bilet wstępu od uczestnika.