OFERTA DLA RODZIN Z DZIEĆMI

Jubileuszowa 30. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się podhasłem „Połączeni dziedzictwem”!

Muzeum Sopotu jak co roku uczestniczy w tych obchodach. Zapraszamy na spotkanie z kuratorem i oprowadzanie po wystawie stałej „Rekonstrukcja wnętrz mieszczańskich z początku XX wieku” oraz do udziału w warsztatach rodzinnych pt. „Na ryby, po muszle nad morze”

17.09, godz 12:00 – spotkanie z kuratorem “Nasze wspólne dziedzictwo, czyli mniej znana historia Muzeum Sopotu” Zapraszamy na spotkanie z kuratorem „Nasze wspólne dziedzictwo, czyli mniej znana historia Muzeum Sopotu” i oprowadzanie po wystawie stałej „Rekonstrukcja wnętrz mieszczańskich z początku XX wieku”. Muzeum Sopotu założono z okazji setnej rocznicy uzyskania praw miejskich przez kurort. W ramach adaptacji i prac konserwatorskich przeprowadzonych w latach 2001-2006 przywrócono pierwotny stan budynku oraz wzbogacono go o nowe funkcje związane z działalnością muzeum. Reprezentacyjne pomieszczenie na parterze, odrestaurowane na podstawie
dokumentacji fotograficznej podarowanej w latach 2001-2003 przez córkę pierwszego właściciela willi Ruth Koch (z domu Claaszen). Podczas spotkania pokażemy Państwu zdjęcia z remontu willi.

18.09, godz 12:00, – „Na ryby, po muszle nad morze”, warsztaty rodzinne połączone ze zwiedzaniem wystawy czasowej. Zapraszamy do udziału w warsztatach rodzinnych pt. „Na ryby, po muszle nad morze”. Wakacje już za nami, ale to nie znaczy, że nie możemy odpowczywać. Zabawa nad morzem nigdy się nie kończy. W ramach warsztatów
zobaczymy wystawę pt. „Wczasy na wybrzeżu to najprzyjemniejszy wypoczynek” a po zwiedzaniu przygotujemy kompozycję łączącą różne techniki malarskie.

Kontakt: Iwona Zając
tel.58 551 22 66