OFERTA DLA RODZIN Z DZIEĆMI

Zachęcamy rodziców z dziećmi do udziału w wydarzeniach edukacyjnych organizowanych przez Muzeum Sopotu. Zajęcia i warsztaty plastyczne odbywają się – w zależności od pory roku – w salach muzealnych oraz malowniczym ogrodzie.

Co roku Muzeum organizuje atrakcyjne zajęcia dla dzieci w okresie ferii zimowych i wakacji. Tradycją są już ogrodowe festyny przygotowywane w czasie majówki oraz z okazji Dnia Dziecka. Dużym zainteresowaniem cieszą się także – odbywające się w okresie Bożego Narodzenia – spotkania połączone z dekorowaniem muzealnej choinki.
Zapraszamy również do śledzenia oferty warsztatów dla dzieci. Aktywności dla najmłodszych towarzyszą każdemu większemu wydarzeniu w Muzeum.

UWAGA! Ważny komunikat:
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wcześniejsze telefoniczne lub mailowe zgłoszenie udziału do Iwony Zając we wtorki, środy i piątki w godz. 10.00–15.00 pod numerem telefonu 58 551 22 66.
Zgłoszenia można również wysyłać pod adresem: muzeumsopotuczyibawi@gmail.com
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Zapraszamy

Udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi:
W Muzeum Sopotu znajduje się winda oraz dostępny jest przewijak dla maluchów.

Aktualna oferta:

Rodzinna niedziela
Warsztaty twórcze dla całych rodzin w ogrodzie Muzeum Sopotu
spotkania bezpłatne.

01.08 / GODZ. 12:00
“Pocztówka. Wspomnienia z wakacji”
Prowadząca: Iwona Zając
Jesteśmy w połowie wakacji. Niejedna przygoda za nami. Nagromadziliśmy wspomnienia i pamiątki z podróży. Opowiemy o nich za pomocą kolażu na własnoręcznie zaprojektowanych. pocztówkach. Nasze widokówki przekażemy bliskim lub postawimy na oknie, by przypominały nam czas letniej beztroski.

08.08 / GODZ. 12:00
“Rysunkowy album dzielnicy”
Prowadząca: Iwona Zając
John Faltin znany fotograf sopocki, którego wystawa jest obecnie w Muzeum Sopotu fotografował przede wszystkim architekturę. Często robił serie zdjęć np. dla mieszkańców konkretnej ulicy. Podczas warsztatów narysujemy miejsca w których mieszkamy. Zastanowimy się jakie miejsce jest najładniejsze, gdzie lubimy przebywać i co byśmy zmienili. Może zasadzimy więcej drzew i kwiatów?

15.08 / GODZ. 12:00
“Sopocka ulotka”
Prowadząca: Karolina Tomaszewska
Sopot to miejsce, które przyciąga wielu turystów. Podczas warsztatów stworzymy ulotkę, która zachęca do zwiedzania naszego miasta. Będziemy pracować z obrazem i literą, spojrzymy na
charakterystyczne, miejskie motywy oraz zainspirujemy się wspomnieniami i archiwalnymi ujęciami kurortu.

29.08 / GODZ. 12:00
“W co się bawić, gdy dzieci się nudzą”
Prowadząca: Aleksandra Szewczuk
Podczas warsztatów stworzymy swoje Kapsuły Czasu, które ochronią nas przed nudą. Wypełnimy je osobistymi Zaklinaczami Czasu z Wakacji. Kapsuły Czasu, każdy będzie mógł zakopać w swoim ulubionym miejscu i wykopać za minimum 30 lat.