Cykl warsztatów rodzinnych i artystycznych “Jesteśmy na wczasach”. Warszaty nawiązują do wystawy w Muzeum Sopotu pt. “Wczasy na wybrzeżu to najprzyjemniejszy wypoczynek”.
Warsztaty odbywają się w niedzielę o godzinie 12:00 w ogrodzie Muzeum Sopotu. Są przeznaczone dla całych rodzin (wiek od 1 roku do ….) dzieci przychodzą z rodzicami, rodzeństwem lub dziadkami.
03.07.22, niedziela, godzina 12:00
„Sekret w ogrodzie. Gry i zabawy w PRL-u”, prowadzenie Iwona Zając
Do zabawy w sekrety będziemy używać różne znalezione skarby natury np.: listki, kwiaty, koraliki, muszelki, kolorowe papierki i piórka. Stworzymy piękną kompozycje i zakopiemy w ogrodzie Muzeum Sopotu. Przez kolorową szybkę będziemy podziwiać kolorowy obrazek.
10.07.22, niedziela, godzina 12:00
„Mądry jak patyk!”, prowadzenie Alina Mielnik
Poznamy techniki pisania przy pomocy ściętego patyka, a następnie wypełnimy krzyżówkę na temat PRL-u, używając nowych zdolności.
17.07.22, niedziela, godzina 12:00
Łódką na drugi brzeg, prowadzenie Iwona Zając
Prostą łódź żaglową zrobimy z naturalnych materiałów, kawałka plastikowego pudełka lub
z opakowania po jajkach. Dodamy do niej maszt oraz żagiel z liścia, piór i kawałka folii. Uczestnicy warsztatu zabiorą żaglówkę na wakacje, by sprawdzić nad wodą jak daleko popłynie, kiedy poczuje siłę wiatru.
24.07.22, niedziela, godzina 12:00
„Uwaga! Latarnia na horyzoncie!”, prowadzenie Marta Lipiec – Bortkiewicz
Warsztaty zachęcają do kreatywnego wykorzystania pozornie bezużytecznych plastikowych elementów. Wykonamy z nich dużą, recyklingową i barwną pracę, która przedstawiać będzie turystyczną wizytówkę Sopotu. Zadanie będzie polegało na potraktowaniu korków jako kolorowych “pikseli”, które rozmieszczane przez uczestników dowolnie na planszy/tablicy/desce stworzą dużą, trójwymiarową pocztówkę.
31.07.22, niedziela, godzina 12:00
„Graj ze mną w zielone”, prowadzenie Iwona Zając
Jak wyglądałby świat gdyby wszystko dookoła było zielone? Czy skórka zielonego jablka przypomina w kolorze świerzy liść? A żabka jest zielona jak krokodyl i papuga? Jakie kolory musimy zmieszać żeby powstał kolor zielony? Latem, kiedy wszystko kwitnie łatwo jest wyobrazić sobie świat w róznych odcieniach zieleni. Poznamy nowe wyrazy: seledyn, szmaragd, malachit i khaki..
07.08.22, niedziela, godzina 12:00
„Spójrz na świat przez różowe okulary !”, prowadzenie Marta Lipiec – Bortkiewicz
Stworzymy własne okulary z grubymi oprawkami w stylu czasów PRL-owskich z kartonu. Ozdobimy je według własnego pomysłu. Jako szkieł użyjemy kolorowych folii, na których markerem będzie można narysować obrazek kojarzący się z Sopotem, który po założeniu okularów będzie przypominać o letnim wypoczynku.
14.08.22, niedziela, godzina 12:00
„Czarno-biały film” , prowadzenie Alina Mielnik
Pokolorujemy kadry w czarno-białym telewizorze, odkrywając ulubione sposoby wypoczynku wczasowiczów z czasów PRL-u.
Zapisy / Kontakt: Iwona Zając
Terminy zajęć prosimy ustalać we wtorki, środy i piątki w godz. 10.00–15.00 pod numerem telefonu 58 551 22 66,.
Zgłoszenia można również wysyłać pod adresem: iwona.zajac@muzeumsopotu.pl