FERIE

Ferie z sopocką architekturą

Mobilne Muzeum Sopotu zaprasza na ferie z sopocką architekturą

Termin: Od 5.01.12 do 15.01.2021

Muzeum Sopotu wychodząc naprzeciw potrzebom sopockich szkół i przedszkoli przygotowało ofertę edukacyjną w ramach Mobilnego Muzeum. Nasza edukatorka, po wcześniejszym umówieniu, przyjedzie do Państwa i poprowadzi lekcję muzealną połączoną z warsztatem artystycznym. Warsztaty będą się odbywać we wtorki, środy i piątki. Termin i godzinę dostosujemy do potrzeb osób zainteresowanych naszą ofertą. Zajęcia trwają 1,5 godziny i są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych klas I-IV i przedszkolaków (grupy 12 osobowe). Wstęp na zajęcia wolny.

Motywem przewodnim ferii będą sopockie wnętrza i detale architektoniczne. Inspirację czerpiemy z wystawy „Odzyskane. Detale sopockich wnętrz”, która aktualnie trwa w Muzeum Sopotu.

Zapisy / Kontakt: Iwona Zając                                                                                                       

Terminy zajęć prosimy ustalać we wtorki, środy i piątki w godz. 10.00–15.00 pod numerem telefonu 58 551 22 66.

Zgłoszenia można również wysyłać pod adresem: muzeumsopotuczyibawi@gmail.com

Ze względu na sytuację epidemiologiczną zastrzegamy sobie możliwość zmiany i przeniesienie naszego projektu online.

Kolorowy świat witrażu

W niektórych sopockich domach można podziwiać okna z kolorowymi szybkami, czyli witraże. Na klatkach schodowych przez duże szybki witrażowe wpada kolorowe światło, które dodatkowo ozdabia wnętrze willi lub kamienicy. Przyjrzymy się z bliska motywom dekoracyjnym sopockich witraży: kwiatom, ptakom i zwierzętom. Na ich podstawie stworzymy własny witraż.

Sopockie kamienice

Jeżeli zajrzyjcie do klatek sopockich willi zobaczycie zróżnicowane formy i dekoracje drzwi wejściowych oraz tych prowadzących do mieszkań. Podczas warsztatów zaprojektujemy ozdobne drzwi, pomalujemy je i pokolorujemy, ozdobimy cekinami i barwnymi naklejkami. Tylko pamiętajcie nie róbcie tego z drzwiami sąsiadów i nie niszczcie zabytków :).

Kwiat zaklęty w tapecie

Zima za oknem i kwiaty zasnęły, by obudzić się na wiosnę. Poszukamy ich w pięknych secesyjnych tapetach i ich ozdobnych ornamentach. Dzięki specjalnie przygotowanym szablonom będziecie mogli odbić wybrany przez siebie kwiat na ekologicznej torbie lub koszulce w technice szablonu.