NOWA OFERTA EDUKACYJNA

Od wtorku 2 czerwca wraca część naszych warsztatów edukacyjnych w nowym rygorze sanitarnym. Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat. Warsztaty odbywać się będą we wtorki, środy i piątki w godz. 11.00–12.30. Czas trwania zajęć to 1,5 h. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wcześniejsze telefoniczne lub mailowe zgłoszenie udziału. Zajęcia odbywać się będą w grupach pięcioosobowych.

Jak zapisać się na warsztaty?

Zajęcia odbywają się w Muzeum Sopotu, ul. ks. Józefa Poniatowskiego 8 w Sopocie.

Terminy zajęć prosimy ustalać z prowadzącą warsztaty Iwoną Zając we wtorki, środy i piątki w godz. 10.00–15.00 pod numerem telefonu 58 551 22 66.

Zgłoszenia można również wysyłać pod adresem: muzeumsopotuczyibawi@gmail.com

Rodzice uczestników zobowiązani są do podpisania następujących oświadczeń – druki są do pobrania tutaj.

Prosimy o stosowanie się do zaleceń osoby prowadzącej warsztaty w tym, punktualne przyjście do Muzeum Sopotu na wyznaczoną godzinę. Na początku każdych zajęć, prowadząca objaśni dzieciom zasady obowiązujące w muzeum. Rodzice i opiekunowie proszeni są o nieuczestniczenie w zajęciach, do ich dyspozycji pozostaje ogród Muzeum Sopotu.

 

Tematy zajęć:

 

WTORKI – Widoki z dalekich krain

Ernst August Claaszen kolekcjonował w swoim domu stare meble i ceramikę. Szczególnie dumny był z kolekcji fajansu pochodzącego z miasta Delft w Holandii. Fajans ten był ozdabiany niebieskimi dekoracjami malowanymi ręcznie na białym tle. Przyjrzymy się z bliska widokom z dalekich krain, wiatrakom, smokom, ptakom i zwierzętom. Na ich podstawie stworzymy własny obraz dalekiej krainy.

 

ŚRODY – Drzwi z motywem – uczymy się rysować różne uczucia.

W willi Claaszenów każde drzwi są inne. W umieszczonych na nich nietypowych płaskorzeźbach wykonanych na specjalne zamówienie odnaleźć można przedstawienia twarzy, ornamenty roślinne i zwierzęce. Dzięki przygotowanym planszom nauczymy się rysować uczucia.

 

PIĄTKI – Życie codzienne i obyczaje plażowe w Sopocie z przełomu wieków XIX i XX.

Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem fotografii i pocztówek z kolekcji Muzeum Sopotu. Uczestnicy dowiedzą się, jak spędzano czas na plaży, jakie obowiązywały normy zachowania i korzystania z założeń kąpielowych, jak wyglądały dawne stroje kąpielowe oraz jaka moda panowała w kurorcie na przestrzeni wieków. W czasie zajęc uczestnicy zaprojektują stroje plażowe.