Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Bliżej historii LIVE” w piątek 19 czerwca godz. 18.00, tym razem Dagny Kurdwanowska porozmawia z Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskim.

Jacek Dehnel (ur. w 1980 w Gdańsku) – poeta, prozaik, tłumacz. Wydał m.in. osiem tomów poetyckich, przekłady, pięć powieści i kilka tomów krótszych próz. Laureat m.in. Nagrody Kościelskich (2005) i Paszportu Polityki (2006).
Piotr Tarczyński (ur. w 1983 w Krakowie) – historyk i tłumacz, doktorat z amerykanistyki obronił na Uniwersytecie Jagiellońskim. Teksty o amerykańskiej polityce i popkulturze publikuje m.in. w “Polityce”, “Kulturze Liberalnej” i “Tygodniku Powszechnym”.

Mieszkają w Warszawie. Wspólnie – pod pseudonimem Maryla Szymiczkowa – piszą serię kryminałów o profesorowej Szczupaczyńskiej, dziejących się pod koniec XIX wieku w Krakowie. Dotychczas ukazały się trzy tomy (“Tajemnica Domu Helclów”, “Rozdarta zasłona”, “Seans w Domu Egipskim”, czwarty wyjdzie jesienią).

Zapraszamy serdecznie.