Ładowanie Wydarzenia
Muzeum Sopotu zaprasza do udziału spaceru “Dzieci po Sopocie”, który powstał na podstawie opowieści dzieci z przedszkola Nr 10. Poznaliśmy ich ulubione miejsca i place zabaw w naszym mieście. Dla niektórych jest to dom babci, a dla innych „Gród Milusia”. Zbiórka: Muzeum Sopotu, sobota 4.06., godz. 10.30.
Trasa spaceru:
Muzeum Sopotu, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8
Sowy, ul. Parkowa 45
Foki, Łazienki Południowe, al. Wojska Polskiego 1
Krab, Zakład Balneologiczny, Plac Zdrojowy 1
Lew, ul. Aleksandra Majkowskiego 10
Łabędzie, ul. Jana Jerzego Haffnera 26
Sowa, ul. Jana Wineckiego 6
Pelikan, ul. Bohaterów Monte Cassino 14-16
Salamandra, ul. Armii Krajowej 105
Pingwin, ul. Armii Krajowej 105
Wiewiórki, ul. Lipowa 14
Paw, ul. 3 Maja 22
W Sopocie jest dużo zieleni i dlatego zwierzęta wspaniale się tutaj czują. W parkach, lasach i nad morzem mają swoje domy.
Podczas naszego spaceru poszukamy zwierząt umieszczonych na budynkach. Mogą być ornamentem, malutkim detalem lub ważną instalacją przyciągającą wzrok przychodnia. Służą do dekoracji. Czasem to płaskorzeźba lwa chroniąca mieszkańców domu przy ulicy Aleksandra Majkowskiego. A czasem salamadra, stworzenie magiczne podobno mogące żyć w ogniu. Nic dziwnego, że umieszczono ją na ścianie sopockiej Straży Pożarnej. Bawiące się ze sobą wiewiórki znajdziemy przy ulicy Lipowej. Śliczny smok razem ze swoim przyjacielem krabem zaskoczy nas przed wejściem na molo. Wystarczy tylko zadrzeć glowę.

Zapraszamy do podzielenia się tą historią!